Revival Audio Sprint 3 Blonde

 • 2 445,00 zł
 • szt.

Dostawa zwykle jest realizowana z dnia na dzień.

Produkt objęty jest 2 letnią gwarancją oficjalnego i wyłącznego dystrybutora na Polskę.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

OPIS PRODUKTU REVIVAL AUDIO SPRINT 3

Performance powyżej swojej klasy! Powitajcie Państwo serię SPRINT, która definiuje potencjał kolumn na nowo.

Kolumny głośnikowe serii SPRINT oferują coś więcej niż tylko cenową dostępność. Bazując na naszym doświadczeniu gromadzonym przez ponad 4 dekady, prezentujemy Państwu serię SPRINT, która jest dzieckiem najbardziej innowacyjnych umysłów w branży audio. Seria ta wynosi jakość dźwięku na wyższy poziom odzwierciedlając filozofię marki REVIVAL AUDIO. Kolumny serii SPRINT są zaprojektowane i skonstruowane w sercu Francji, w wielokrotnie nagradzanym Studio A+A Cooren Design Studio z Paryża, są w stanie zapewnić muzyczne doznania w większym niż dotychczas stopniu, spośród produktów z podobnego pułapu cenowego na rynku. W konstrukcji kolumn SPRINT znajdują się te same rozwiązania techniczne i technologiczne, co w naszej rewelacyjnej serii ATALANTE, którą śmiało możemy już określić mianem sukcesu. Seria SPRINT stanowi naszą nową generację produktów w rodzinie REVIVAL AUDIO, doskonale wpisując się w dziedzictwo marki, a także niepowtarzalny brzmieniowy styl.

Słowo od twórcy i głównego konstruktora:

„Seria SPRINT wyznacza nowe bezprecedensowe standardy w swoim rynkowym cenowym segmencie, w ujęciu wielopłaszczyznowym i to na etapie od projektu aż do wykonania. Ciężko będzie w tym zakresie finansowym znaleźć konkurencyjny produkt oferujący zbliżona jakość dźwięku. Pamiętam, gdy po raz pierwszy przytwierdziłem panel frontowy do kolumn. Po setkach godzin odsłuchowych, symulacji i testowania to był naprawdę prawdziwy kamień milowy, ponieważ przyjemność z odsłuchów była przeogromna, dźwięk był naprawdę idealny, a w tym spójny i nieskazitelny. Byłem bardzo podekscytowany, że moja koncepcja serii SPRINT się urzeczywistniła, i że będę mógł podzielić się nią ze światem.”    

Inspirujące opowieści związane z designem. Współczesna francuska elegancja. Klasyczna minimalistyczna piękność. 

Niektóre źródła naukowe opisują dźwięk jako wibracje przemieszczające się do naszych uszu. W REVIVAL AUDIO uważamy, że ów dźwięk to coś znacznie, znacznie więcej. Według nas dźwięk to zjawisko nie tyle wskroś fizyczne, ale przede wszystkim związane z artyzmem, który chcieliśmy rozwinąć, aż do najwyższego poziomu tworząc serię SPRINT. Podobnie jak seria ATALANTE, kolumny serii SPRINT są zaprojektowane i skonstruowane w sercu Francji, w Studio A+A Cooren Design Studio, które zdobyło Grand-Prix w konkursie Le French Design 100 w Paryżu. Razem opracowaliśmy wiele wersji konceptualistycznych i po wielu miesiącach udoskonaleń i usprawnień jesteśmy gotowi by zaprezentować Państwu owoc pracy nad serią SPRINT. Panel frontowy zwany przez producenta ELYTRONEM stanowi niezwykle unikalny element tej serii kolumn i nadaje jej bardziej organicznego charakteru, szczególnie po zamocowaniu maskownic, które zagłębiają się w komory przetworników. Kolor Elytronowego panelu został tak dobrany, by pasować do wszystkich trzech wykończeń w tej serii tj. Orzecha, Jasnego Dębu oraz Czarnego Matu. Każdy detal i niuans tej serii został zaprojekowany w celu stworzenia wspaniałych muzycznych doznań, jednakowoż przyjemnych dla oczu. Począwszy od wydłużonych kolców aż do szczytu obudowy kolumn, seria SPRINT została zaprojektowana tak, by sprawiać radość z odsłuchów każdego dnia. 

Kluczowe cechy. SPRINT wystarczy na wiele odsłuchowych mil. To 100% oryginalna innowacja.

REVIVAL AUDIO SPRINT 3 to podstawkowe kolumny dwudrożne. Kolumny serii SPRINT czerpią z zaawansowanych technologii serii ATALANTE. W konstrukcji tej zastosowano przetwornik wysokotonowy 28 mm z miękką kopułka RASC z wykorzystaniem opatentowanej technologii ARID (Anti-Reflection Inner Dome). Dzięki specjalnie zaprojektowanej tylnej komorze wysokotonówki głośnik jest w stanie absorbować do 95% niekorzystnego rezonansu własnego, co znacząco wspiera jakość wydobywającego się dźwięku, niezależnie czy pochodzi on z winyli czy z portali streamingowych tak popularnych w 21 wieku. REVIVAL AUDIO SPRINT 3zawiera także 7-calowy przetwornik średnio-niskotonowy BSC (Basalt Sandwich Construction), którego konstrukcja zapewnia doskonały balans między sztywnością przetwornika a jego relatywnie niewielką masą własną. Dzięki temu kolumny zapewniają dużą szybkość z, zachowaniem gładkości przekazu, a zarazem bardzo dobrą kontrolą basu.  Elytronowy przedni panel jest oryginalną inwencją REVIVAL AUDIO, której zastosowanie poprzedzone było wielogodzinnymi i licznymi symulacjami. Jesteśmy przekonani, że tak doskonała precyzja dźwięku nie była nigdy oferowana na rynku audio w konstrukcjach na tym pułapie cenowym i prawdopodobnie nie będzie oferowana, chyba, że zostanie skopiowana z konstrukcji REVIVAL AUDIO, ale dobrze, niech tak będzie! Jednym z naszych celów bowiem jest wytyczanie technologicznych trendów w przemyśle głośnikowym oferując precyzję, w którą będzie trudno uwierzyć, chyba że się jej doświadczy słuchając.

Elytronowy Panel Przedni zapewnia doskonałą kontrolę kierunkowości, a także optymalizację dyfrakcji.

Konstrukcja Elytronowego panelu serii SPRINT daje możliwość przymocowania lub zdjęcia samego panelu, a także specjalnie zaprojektowanych magnetycznych maskownic, które mogę być łatwo zdejmowane i zakładane od tyłu panelu, tak by zapewnić najlepsze wrażenia odsłuchowe i wizualne. 

Asymetryczny kształt panelu i specjalnie dobrane krzywizny konstrukcji wspierają propagację wyższych częstotliwości, co doskonale odzwierciedlają pomiary przedstawione na rysunku PONIŻEJ. Ten specjalnie dobrany kształt ponadto znacząco optymalizuje propagację, także średnich i niższych tonów eliminując niekorzystny rezonans płyty MDF, z której wykonana jest obudowa kolumn. Tak specjalnie zaprojektowany i wykonany pod kątem sztywności panel, zapewnia właściwe usztywnienie całej konstrukcji głośnikowej co wpływa na uzyskanie bardziej czystego, krystalicznego, ale przede wszystkim naturalnego przekazu nawet przy zestawianiu kolumn serii SPRINT w systemach z różną elektroniką czy źródłami. W efekcie otrzymujemy bardziej precyzyjny, pozbawiony negatywnych wpływów zewnętrznych, dźwięk.

28 mm tweeter RASC z miękką kopułką to gwarancja detalicznego przekazu.

Wysokotonówka REVIVAL AUDIO z powodzeniem aspiruje do miana ikonicznej. 28 mm tweeter z miękką kopułką został pokryty materiałem wykonanym wg. naszej sekretnej receptury oraz wbudowany w wewnętrzną kopułę, tłumiącą ponad 95% rezonansów własnych, zaprojektowaną według naszej opatentowanej technologii ARID (Anti Reflection Inner Dome). Jej asymetryczne zawieszenie zapewnia bardziej linearne, wolne od rezonansów ujście fal dźwiękowych z kopułki ze znacznie bardziej wielokierunkową propagacją. Zastosowano potężny magnes ferrytowy, który został zaprojektowany z dość dużym zapasem tak by zapewnić jego wydajność i efektywność gwarantującą skuteczność na poziomie 91 dB. Tylna komora przetwornika wykonana w technologii zapewniającej doskonałe tłumienie i brak rezonansów, została wyposażona w ustrukturalizowane asymetryczne prążki, zapewniające tłumienie rezonans na poziomie 560 Hz.

7-calowy basaltowy przetwornik wykonany w technologii sandwich (BSC – Basalt Sandwich Construction) to zdecydowanie wyjątkowa pod każdym względem (dźwiękowym i wizualnym) konstrukcja REVIVAL AUDIO. 

Basalt jako surowiec jest wytwarzany z lawy wulkanicznej, która nigdy dotąd nie była używana w konstrukcjach Hi-End Audio. Charakteryzuje się ona podobnym co włókno szklane właściwościami, ale zapewnia większy potencjał modulacyjny. Poza tym materiał ten jest w pełni ekologiczny. Konstrukcja sandwich składa się z trzech warstw, specjalnie ukształtowanej warstwy filcowej zaaplikowanej z tyłu basaltowej membrany oraz polimerowego kleju łączącego warstwy. Całość daje doskonałe rezultaty w zakresie tłumienia. Dzięki tak skonstruowanej membranie, przetwornik jest wystarczająco sztywny, ale też lekki. Konstrukcja ta zapewnia ponadto duży potencjał w zakresie responsywności i kontroli basu. 

Zwrotnica zaprojektowana by trwać i działać przez lata.

W REVIVAL AUDIO zestrajamy zwrotnice ręcznie poprzez instalację komponentów na płytce drukowanej, a następnie dokonujemy serii pomiarów. W kolejnym kroku dokonujemy wielogodzinnych odsłuchów, a kiedy uzyskujemy satysfakcjonujący nas rezultat dźwiękowy, po raz kolejny dokonujemy tychże pomiarów, by sprawdzić czy obrany przez nas kierunek jest słuszny.

Daniel Emonts (CTO Revial Audio), który zajmując się projektowaniem zwrotnic od 40 lat zwykł mawiać iż: 

„Pomiary definiują dobrą zwrotnicę, jednakże jedynie jej ręczne zestrajanie, poparte odsłuchową empiryką wyróżniają tę wybitną na tle innych dobrych”.

Dane techniczne: 

 • Typ: 2 drożna kolumna głośnikowa podstawkowa
 • Głośniki:
  • 28mm głośnik wysokotonowy z miękką kopułką wyposażony w opatentowaną technologię Revival Audio ARID (Anti Reflection Inner Dome) z dużą tylną komorą o niskiej częstotliwości rezonansowej 650 Hz
  • 18cm głośnik średnio-niskotonowy BSC (Basalt Sandwich Construction)
 • Pasmo przenoszenia (+/- 3dB): 55 – 22 000 Hz (-3dB)
 • Skuteczność: (2.83V/1m): 87dB
 • Impedancja nominalna: 6 Ohm
 • Impedancja minimalna: 4,5 Ohm (175 Hz)
 • Częstotliwość podziału: 1,8kHz
 • Rekomendowana moc wzmacniacza: od 30W do 150W
 • Rekomendowana wielkość pomieszczenia: od 15 do 35m2
 • Wymiary: (wys. x szer. gł.): 380 x 213 x 307 mm
 • Waga netto (szt.): 9,1kg