Pomysł na prezent dla audiofila i melomana

03-12-2023

Pomysł na prezent dla audiofila. W roku pojawia się wiele okazji na zakup prezentu na święta i inne okazje jak urodziny, imieniny, dzień ojca, dzień dziadka itp. Każdy meloman i audiofil posiada marzenia… część z nas myśli o nowym gramofonie, płytach winylowych lub niezbędnych w domu każdego audiofila akcesoriach. Nowy gramofon to oczywiście poważna inwestycja, ale na zakup nowej płyty winylowej lub analogowego drobiazgu pomagającego utrzymać czystość winylowej kolekcji zawsze znajdziemy drobne. Z tego względu przygotowaliśmy kilka pomysłów na prezent dla audiofila i melomana.

Pomysł na prezent świąteczny dla audiofila

Każdy audiofil doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną kwestią jest utrzymywanie kolekcji płyt w odpowiedniej czystości. Mycie, dbanie o stan gramofonowej igły, odkurzanie przed odsłuchem i odpowiednie przechowywanie mogą być gwarancją zadowolenia podczas wieczornych odsłuchów ulubionych nagrań. Oto zbiór pomysłów dla osób, które poszukując świątecznych prezentów, chcą komuś bliskiemu sprawić prawdziwą radość.

Przechowywanie płyt - FLUX HiFi Sleeves

FLUX Sleeves - koperty antystatyczne do płyt winylowych

W zasadzie każdą nową płytę warto po zakupie umyć lub sprawdzić jej stan. Drobiny papierowej koperty są łatwe do usunięcia w myjce, ale oczywiście warto pamiętać o nowej kopercie wewnętrznej. Tu niezastąpione będą FLUX HiFi Sleeves. Wykorzystane w nich tworzywo posiada doskonałe właściwości antystatyczne. Zapobiega osiadaniu kurzu na płytach, a antystatyczne właściwości materiału koperty nie powodują elektryzowania się winylu i samoistnego przyciągania drobin pyłu. Gładka folia ułatwia bezproblemowe wsuwanie i wysuwanie płyt winylowych, dzięki czemu powierzchnia płyty nie ulega zarysowaniu.

Koperty FLUX HiFi Sleeves są produktem wysokiej jakości. Oferujemy je w opakowaniach mieszczących 12 lub 50 sztuk oraz w kartonowym, mieszczącym 50 sztuk - boxie Premium. 

Dbaj o czystość winyli - FLUX HiFi Brush oraz FLUX HiFi Turbo 2.0

Dla wielu miłośników analogu gramofonowa wkładka oraz będąca jej częścią igła jest niezwykle ważnym lub nawet najważniejszym elementem analogowego toru audio. To tu powstaje dźwięk i jego jakość w dużej mierze zależy od tego w jakiej kondycji jest ona sama oraz jaki jest stan płyty z której „odczytywana” jest muzyka. Starannie przechowywane, najlepiej w antystatycznych kopertach winylowe płyty, potrafią zabrzmieć co najmniej zaskakująco dobrze. Szum i trzaski – czyli to, co niektórzy uważają za część analogowego dźwięku nie musi być uciążliwa.

FLUX Turbo 2.0 odkurzacz do płyt winylowych

Mycie płyt winylowych, odkurzanie oraz zwyczajowe używanie antystatycznej szczoteczki przy każdym odsłuch powinno być nawykiem każdego audiofila. Współczesne akcesoria czyszczące wykorzystują nowoczesne i zaawansowane technologie oraz materiały. Odkurzacz FLUX Turbo 2.0 szybko i niezwykle skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia i kurz z płyty winylowej. Szczoteczka karbonowa działa antystatycznie, natomiast współpracująca z nią sekcja ssąca eliminiuje drobiny zanieczyszczeń z powierzchni płyty i dzięki wymiennemu filtrowi nie dopuszcza do ponownego ich osadzania się na płycie. 

Optymalnie dobrana siła ssąca odkurzacza pomaga wydostać zanieczyszczenia nawet z najciemniejszych zakamarków rowka. Przy normalnym użytkowaniu bateria zaspokaja zaptrzebowanie na około 100 cykli czyszczących.

FLUX Brush - szczoteczka do płyt winylowych

Dla doraźnego czyszczenia płyty - także przed każdym odsłuchem - polecamy FLUX HiFi Brush – ręczną szczoteczkę czyszczącą. Jej welurowe części z wbudowaną w środkowej sekcji karbonową nakładką, skutecznie pomagają wydobywać zabrudzenia z rowka.  Dodatkowo część karbonowa pomaga rozładować ładunki elektrostatyczne. FLUX HiFi Brush  nie wymaga stosowania dodatkowych płynów. Aby, w pełni cieszyć się dźwiękiem płyty winylowej polecamy także stosowanie szczoteczki sonicznej do igieł gramofonowych - FLUX Sonic oraz dedykowanego do niej fluidu, pomagającego w czyszczeniu igły.  

Czysta igła gramofonowa - FLUX HiFi Sonic oraz FLUX HiFi Fluid 

FLUX Sonic soniczna szczoteczka do igły gramofonowej

Soniczna szczoteczka FLUX Sonic służy do czyszczenia igieł we wszystkich rodzajach wkładek gramofonowych. Za jej pomocą łagodnie i delikatnie usuniemy zgromadzone na końcu igły brud i kurz. Czyszczenie igły nie jest skomplikowane i przypomina proces sprawdzania nacisku igły na płytę przy pomocy wagi. W precyzyjnym ustawieniu igły na wibrującej podstawie pomaga zainstalowana lampka. Aby czyszczenie igły za pomocą FLUX HiFi Sonic było skuteczne, niezbędny jest płyn FLUX HiFi Fluid. Buteleczka o pojemności 5 ml dołączona jest do urządzenia. Płyn oraz generowane drgania o częstotliwości 210 Hz powodują uwolnienie brudu z igły.

FLUX HiFi Sonic zaprojektowano tak, aby drgania nie uszkodziły delikatnego mechanizmu wkładki. Wibracje wysokiej częstotliwości pomagają pozbyć się wszelkich, powstających głównie w trakcie odsłuchów, zabrudzeń. Czyszczenie wkładki zalecamy powtarzać nie rzadziej niż co 5 odsłuchanych albumów.

Mamy nadzieję, że akcesoria niemieckiego producenta FLUX HiFi pomogą państwu ponownie odkryć jakość muzyki na Waszych winylach. Polecamy analogowe akcesoria do płyt winylowych jako gwarancję dobrego brzmienia oraz skuteczny sposób przedłużania radości jaką niesie słuchanie winylowych płyt.

FLUX Hifi Akcesoria do czyszczenia gramofonu i płyt winylowych

Inny doskonały pomysł na prezent dla audiofila lub melomana to dobrze zrealizowana płyta CD lub płyta winylowa. Serdecznie polecamy płyty winylowe i płyty CD wydawnictwa DNA AUDIO, które poza wspomnianą jakością oferują również starannie dobraną treść muzyczną.

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji:

Ministerstwo Dźwięku

+48 606 553 190
warszawa@ministerstwodzwieku.pl
Aleja Krakowska 223, 02-180 Warszawa

Serdecznie zapraszamy po dobre brzmienie!