REZERWAT - "40" - płyta CD

  • 49,00 zł
  • szt.

Rezerwat - 40:

"Rezerwat wraca”, to ostatnio często słyszane i czytane w sieci krótkie, acz jakże wymowne zdanie. Tak, w 2022 roku przypadł jubileusz 40 lecia istnienia pochodzącego z Łodzi zespołu. Wszystko rozpoczęło się już latem od głośnego eventu w Rajskim Jadle (Łódzka Manufaktura), gdzie został podpisany list intencyjny o powstaniu nowego albumu, a uwieńczeniem będzie nadchodząca już wielkimi krokami premiera. Rezerwat w zmienionym składzie, w nowych aranżacjach najbardziej znane i cenione utwory tego od lat uwielbianego zespołu, ale wszystko przygotowane i „podane” w jak najlepszy sposób, z uwzględnieniem oczekiwań fanów i melomanów. 

Obecny skład Rezerwatu to ludzie, którzy działają od lat na polskiej scenie muzycznej. Ich priorytetem jest zachowanie brzmienia, które charakteryzowało zespół w latach 80., a płyta jubileuszowa wydana na 40-lecie powstania zespołu jest tego najlepszym dowodem.

• Zbyszek Bieniak – wokal,
• Wiktor Daraszkiewicz – gitara,
• Dariusz „Kacper” Kacprzak – gitara basowa,
• Kacper Sławomir Kacprzak – perkusja,
• Marcin Jagiełło – klawisze.

Odsłuchy materiału muzycznego przed powstaniem płyty odbyły się na sprzęcie audio marek: Lyngdorf Audio, Pier Audio oraz Davis Acoustics w salonie audio Ministerstwo Dźwięku. Wykorzystano referencyjne okablowanie marki TCI Cables.

Lista utworów:

1. Rezerwat - Och lala
2. Rezerwat - Cieć
3. Rezerwat - Trędowata marionetka
4. Rezerwat - Ochrona zdrowia
5. Rezerwat - Modlitwa o więź
6. Rezerwat - Obserwator
7. Rezerwat - Szare gitary
8. Rezerwat - Histeria
9. Rezerwat - Paryż miasto wymarzone
10. Rezerwat - Zaopiekuj się mną

Rezerwat

Rezerwat - skład zespołu

Rezerwat to grupa rockowa, założona w 1982 roku w Łodzi przez Andrzeja Adamiaka, Wiktora Daraszkiewicza, Mariusza Jeremusa, Piotra Mikołajczyka i Zbigniewa Pawła "Niko" Nikodemskiego. Jeden z najpopularniejszych zespołów lat 80-tych i 90-tych oraz wciąż popularny. Zespół ma na swoim koncie ponad milion sprzedanych płyt.