Adam Bul - When classical musician meets Esbjorn Svensson - płyta CD w jakości audiofilskiej

  • 49,00 zł
  • szt.

Dostawa zwykle jest realizowana z dnia na dzień.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Płyta CD Adam Bul - When classical musician meets Esbjorn Svensson

Płyta w całości poświęcona jest tragicznie zmarłemu pianiście Esbjornowi Svenssonowi. Wszystkie kompozycje zawarte na płycie (z wyjątkiem tytułowej kompozycji) są autorstwa Esbjorn Svensson Trio.  Nagranie zrealizowano w najlepszym śląskim studiu nagraniowym Maq Records – Wojkowice. Realizatorem nagrania jest Michał Kuczera, a producentem- Adam Bul. Za mastering odpowiada jeden z najlepszych masteringowców na świecie - Scott Hull (MasterDisc New York U.S.A.) - który odpowiedzialny był za mastering płyt takich artystów jak: Sting, J.M. Jarre, Bruce Springsteen, Bob Dylan, Al Di Meola, Rod Steward i wielu innych. Wydawcą płyty jest DNA Audio oraz Ministerstwo Dźwięku - firma będąca przedstawicielem w Polsce hi-endowych firm audio. Ze względu na wysoką jakość techniczną materiału audio (nagranie i mastering) - jest płytą testową.

Kilka słów od Artysty:

Muzyka Esbjorn Svensson Trio stała się dla mnie kiedyś objawieniem. Połączenie nowoczesnego jazzu z cyzelowaniem każdego dźwięku przypominające frazowanie klasyczne, oszczędność środków wyrazu - a z drugiej strony bardzo nowatorskie brzmienie tego akustycznego tria, tajemniczość wypowiedzi, a nawet tytuły kompozycji- to było to. Dlatego tak bardzo przeżyłem jego nagłą śmierć w wypadku podczas nurkowania głębinowego.  I teraz oto stoję przed Wami - ja, gitarzysta klasyczny, który pragnie oddać hołd legendzie fortepianu. Nie jestem jazzmanem (choć zawsze pociągała mnie improwizacja), jednak wszystkie moje emocje które tutaj zawarłem mieszczą się w tytule płyty- „Kiedy muzyk klasyczny spotyka Esbjorna Svenssona”… 

Kilka słów od Dr. Jacka Kurek:

Muzyka Adama Bula zrodzona z ciszy i ze słuchania jest zaproszeniem, by razem pójść tam, gdzie dla rozmów i myśli otwiera się bezpieczny horyzont doznań i spojrzeń. Oto stajemy w horyzoncie dialogu pianisty Svenssona Esbjörna (1964-2008) i pochylającego się nad jego muzyką gitarzysty Adama Bula. A więc to nie instrument jest najważniejszy, ale spotkanie… Jak ujął to Étienne Gilson: „Materią sztuki muzycznej jest dźwięk”. Niewiele i wszystko zarazem, wszak do materii tej zbliża się człowiek z mocą swoich tęsknot za pięknem i prawdą, a jak pisał Władysław Stróżewski: „Prawda odsłaniana w pięknie nabiera jedynego w swym rodzaju blasku, olśnienia oczywistością, nieosiągalną w żaden inny sposób”.

Kilka słów od Wydawcy:

A jak całą sprawę ująłby Gagarin? To właśnie piękno utworu nr 6, wykonywanego w różnych aranżacjach przez wielu artystów - zarówno tych wywodzących się z tzw. „nurtu audiofilskiego półświatka”, jak i innych wspaniałych muzyków - skłoniło nas, aby docenić koncept Adama Bula. W hołdzie tragicznie zmarłemu artyście skomponował on i na nowo zinterpretował muzyczne dzieła Esbjorna Svenssona.

Muzyczny przekaz Adama oraz towarzyszących mu artystów obfituje w emocje, precyzję wybrzmień oraz instrumentalny koloryt, okraszony szczyptą melancholii. Ten melancholijny etos stanowi niezaprzeczalny hołd dla zmarłego artysty, złożony przez Trio Adama Bula.

Jako wydawca, oprócz warstwy aranżacyjnej, doceniliśmy także świetną realizację oraz jakość nagrania, którą cechuje duża przestrzenność, detaliczność i transparentność. Bardzo wymagający audiofile i melomani zapewne także docenią świetną mikro-dynamikę oraz realizm przekazu, który przenosi nas w centrum muzycznych wydarzeń serwowanych przez Trio Adama Bula.

Hołdując zmarłemu artyście, oddajemy w Państwa ręce ten wyjątkowy album, ale także pragniemy wyrazić podziw i uznanie dla Adama i jego muzyków, którzy w realizację tego projektu wsadzili cały swój instrumentalny kunszt i dużo serca!

Lista utworów:

Adam Bul - gitara klasyczna
Dominik Sławiński - bas/kontrabas
Przemek Borowiecki - perkusja

1. Tueasday Wonderland (4:02)
2. The Goldhearted Miner (4:19)
3. Eighthundred Streets By Feet (4:55)
4. When classical player meets Esbjorn Svensson (3:31)
5. Seven Days of Falling (7:52)
6. From Gagarin's Point Of View (7:07)
7. Dodge the Dodo (4:14)
8. Pavane - Thoughts of a Septuagenarian (5:10)
9. When God Created the Coffe Break (8:31)

Adam Bul

Adam Bul - absolwent studiów magisterskich i podyplomowych Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyk koncertujący i sesyjny. Współpracował z takimi wykonawcami jak: Marek Andrysek, Bohdan Lizoń, Bernard Maseli, Przemek Borowiecki, Grzegorz Kapołka, Jacek Kasprzyk oraz jako solista współpracował z licznymi orkiestrami (m.in. z Orkiestrą Filcharmonii Śląskiej). Na co dzień koncertuje solo oraz w różnych projektach muzycznych (jako kompozytor, producent oraz solista). Najbardziej znane to AdamBulTrio i Adam Bul Project. Ceniony pedagog (m. in. Pałac Młodzieży w Katowicach i SSG). Prowadzi wykłady o tematyce nie tylko muzycznej. Ma na swoim koncie liczne nagrody, nagrania telewizyjne i radiowe (w tym wielokrotnie nagrody prezydenta Siemianowic Śląskich). Założyciel Siemianowickiej Szkoły Gitary. Jest dyrektorem artystycznym Siemianowickiego Festiwalu Improwizacji.