Kolędy w audiofilskiej jakości jako prezent dla melomana

13-12-2023

Od jakiegoś już czasu kolędy przestały jednoznacznie kojarzyć się z tradycją zimowych świąt. Ich charakterystyczne melodie stały się wszechobecnym elementem pop-kultury oraz doskonałą inspiracją dla muzyków, który często zaskakują nas własnymi interpretacjami tych powszechnie znanych utworów. Kolęda – grana lub śpiewana w oderwaniu od bożonarodzeniowej tradycji, nadal jednak pozostaje symbolem radości, szczęścia i zwiastuje nadchodzący świąteczny czas i Nowy Rok. Nagrane kolędy znajdziemy prawie w każdym domu… na płytach CD i winylach. Te niezapomniane, tradycyjne melodie są nadal - tak jak wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek - jednym z najważniejszych elementów Bożego Narodzenia.

Kolędy na święta w jakości audiofilskiej

Nie wszyscy pamiętamy ich teksty, ale melodia w pięknej i zaskakującej aranżacji może być niespodzianką, którą zaskoczymy naszych przyjaciół i gości. Taka właśnie jest świąteczna płyta z polskiej skrzypaczki – Ilony Perz-Golka. Te instrumentalne, świąteczne i nastrojowe melodie, przenoszą nas w czas świąt, jakie pamiętamy z dzieciństwa. Na płycie znajdziemy 11 instrumentalnych wersji popularnych kolęd, których aranżacje to dzieło Piotra Opatowicza. Niepowtarzalne i charakterystyczne brzmienie elektrycznych skrzypiec Ilony Perz-Golka to już jej znak rozpoznawczy. O swoim świątecznym nagraniu artystka mówi tak:

Ta muzyka jest najpiękniejszą cząstką mnie samej, tym co mogę ofiarować z serca, w te Święta Bożego Narodzenia”.

Ilona Perz-Golka - absolwentka wydziału instrumentalnego wrocławskiej Akademii Muzycznej. Ukończyła także Konserwatorium Hogeschool w Enschede w Holandii. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w 2008 roku.  Od początku swojej kariery gra na skrzypcach elektrycznych - instrumencie, który jest obecnie jej znakiem rozpoznawczym. Koncentruje się na muzyce rozrywkowej, chętnie współpracuje ze znanymi kompozytorami i DJ-ami.

Płyta „Kolędy” jest owocem współpracy artystki z Wydawnictwem DNA. Polecamy także dwa inne albumy: wydany w tym roku Solar Eclipse oraz nagraną w 2020 roku płytę Timeless.

Serdecznie polecamy również inne płyty CD oraz płyty winylowe wydawnictwa DNA AUDIO, które doskonale sprawdzą się jako prezent świąteczny dla audiofila / melomana:

Polecane artykuły

Pomysł na prezent dla audiofila i melomana

Pomysł na prezent dla audiofila i melomana

03-12-2023
Każdy audiofil doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną kwestią jest utrzymywanie kolekcji płyt w odpowiedniej czystości. Mycie, dbanie o stan gramofonowej igły, odkurzanie przed odsłuchem i odpowiednie przechowywanie mogą być gwarancją zadowolenia podczas wieczornych...