Limitowany T-Shirt: Jano z OMP - Wilanuf

T-shirty preorderowo dostępne po koncercie Jano z OMP (09.09.23, godz. 18:00, Plaża Wilanów). Następnie od dnia 11.09.23 można będzie zakupić koszulki w naszym sklepie stacjonarnym i internetowym Ministerstwo Dźwięku.

  • 119,00 zł
  • szt.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Limitowane T-Shirty "Wilanuf"

Na Święcie musimy nie tylko dobrze się zachowywać, ale i ładnie wyglądać. Z tej okazji przygotowaliśmy dla kolekcjonerów małą niespodziankę. Do wyboru dwa modele ściśle limitowanych, wilanowskich t-shirtów. Oba wzory, w odpowiedniej numeracji będą dostępne na naszym stanowisku przy okazji sobotnich obchodów Dni Wilanowa. Jeżeli komuś produkt wpadnie w oko, zapraszamy serdecznie po naszym koncercie w strefę Ministerstwa Dźwięku i ustawienie się w kolejkę zakupową po bezpośrednią sprzedaż.

Produkt będzie również dostępny w sklepie stacjonarnym i internetowym Ministerstwo Dźwięku w kolejnym tygodniu. Jeśli coś pozostanie z nakładu po koncercie :)

Dostępne rozmiary: S, M, L, XL.

Jano z OMP

Jan Nowak, Janowakka lub po prostu Jano…

…raper, od urodzenia związany z warszawskim Wilanowem swoją przygodę z hip-hopem rozpoczyna w latach 90', gdy wraz z kumplem z podwórka producentem O$ką, zakłada w 1996 roku grupę OMP – Olimpu Muzyczna Plejada. W roku 1997 zespół wydaje swój pierwszy nielegal "Kobieto wspaniała", a już w 1998 roku przy współpracy z Asfalt Records, ukazuje się pierwszy legalny album Wilanowiaków zatytułowany "Wilanów...zobacz różnicę". Drugi oficjalny krążek grupy "Dobra oferta" ma premierę w 1999 roku i tak jak debiut wychodzi nakładem Asfalt Records. Trzecia płyta, mimo iż w przygotowaniu, nigdy nie ukazuje się na światło dziennie.

Rozwiązanie współpracy z wytwórnią oraz różnice dzielące obu przyjaciół w rozumieniu hip-hopu powodują, iż ich drogi rozchodzą się. Jano rozpoczyna karierę solową, podczas której współpracuje z wieloma producentami (między innymi DJ 600V, Emade, 2Q...) oraz udziela się wokalnie na wielu projektach, związanych zarówno ze sceną mainstreamową jak i undergroundem. W 2008 roku nakładem 50/50 ukazuje się projekt w "Czerni i w bieli", zrzeszający wielu warszawskich raperów, w tym i Jana z OMP.

Kolejne lata to przede wszystkim realizacja życiowej pasji Nowaka – koszykówki.

W 2010 roku Jano poznaje producenta Ra2n'a oraz nawiązuje współpracę z Bambereem, DJ'em i producentem, który udostępnia swoje studio „MordoTyMoja”. Razem z Cezarym POKA FILM realizowane są pierwsze wizualizacje efektów pracy oraz zapełniana jest przestrzeń wirtualna niepublikowaną historią wilanowskiego rapu. W grudniu 2014 roku przy współpracy z G'ANG/NORMA, Jano wydaje swój pierwszy solowy album pod tytułem "Alternatywa". Materiał utrzymany jest w konwencji klasycznego hip-hopu i stanowi swego rodzaju połączenie pomiędzy "czasami OMP" a obecnymi.

Rok 2015 to praca studyjna, koncerty, plan zdjęciowy i przede wszystkim przygotowania do wydania kolejnego albumu muzycznego. 13 maja 2016 roku premierę ma album "Efekt Uboczny" – wynik współpracy Jana z Bambereem i raperem Bachorem. Płyta wychodzi w formie nielegalu.

Następne lata to przygotowania do wydania kolejnej solowej płyty i wspólne działania z innym raperem/producentem – Stopatentów. W studio „Bunkier” powstaje materiał utrzymany w konwencji klasycznego hip-hopu korespondujący z powstającym w MordoTyMoja Studio solowym albumem Jana, roboczo zatytułowanym „40”. Rok 2019 przynosi niestety smutną wiadomość o śmierci Bambeera, w rezultacie czego „Czterdziestka” nigdy nie ukazuje się.

8 lipca 2021 roku premierę ma przygotowany w studio „Bunkier” album Stopatentów Jano pod tytułem „2021”.

Kolejny album Jano z OMP w kooperacji z Greggsem ukaże się nakładem DNA • AUDIO / Ministerstwo Dźwięku.