Pro-Ject Xtension 9 *Salon Warszawa al. Krakowska 223* tel. 606-553-190

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Pro-Ject
  • Dostępność: Brak Brak
  • Czas realizacji: Dostępny na zamówienie, zachęcamy do kontaktu.
  • 13 190,00 zł / szt.
  • szt.
    Niedostępny
  • Oblicz

Dostawa zwykle jest realizowana z dnia na dzień.

Produkt objęty jest 2 letnią gwarancją oficjalnego i wyłącznego dystrybutora na Polskę.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Pro-Ject Xtension 9 Evolution

Najlpszym źródłem analogowym wg członków panelu Audio stowarzyszenia EISA na sezon 2014/2015 jest gramofon Pro-Ject Xtension 9 w wersji Super Pack (z wkładką Quintet Black).

Rodzina gramofonów Classic austriackiego producenta rozrasta się o kolejną propozycję. Jest to duży, choć w tej serii jeszcze nie największy pod względem gabarytów, klasyczny gramofon analogowy. Xtension 9 Evolution jest oczywiście całkowicie manualnym gramofonem uzbrojonym w ramię 9cc Evo. Rurkę ramienia wykonano z plecionki włókien węglowych, która na końcu została spłaszczona i uformowana w kształt główki. Ramię ma mechanizm kardanowy, a rurka umieszczona jest w stabilnej obejmie z aluminium. Zastosowane łożyska spełniają standard ABEC klasy 7. Przewody wewnętrzne zakończone są z jednej strony pozłacanymi nasadkami, natomiast na wyjściu z ramienia zastosowano gniazdo DIN.
Talerz gramofonu jest wykonany z aluminiowego odlewu, pod spodem zastosowano sorbotanowe wytłumienie, a od góry całość pokryta została warstwą winylu. Talerz waży aż 5,4 kg i ma średnicę 30 cm. Łożysko podobnie, jak we wszystkich dużych modelach Pro-Jecta, jest odwrócone i wspomagane pierścieniami ferrytowymi, które tworzą poduszkę magnetyczną. Moment obrotowy przekazywany jest poprzez pasek z silnika, na którym zamontowano aluminiową rolkę. Prędkość obrotową wybieramy za pomocą przełącznika (sterowanie elektroniczne ze stabilizacją). Baza gramofonu została wykonana z MDF-u, a wewnątrz posiada komory z balastem w postaci metalowego granulatu. Całość stoi na trzech magnetycznych nóżkach. Razem z gramofonem otrzymujemy przewód sygnałowy Connect It Phono CC (DIN-RCA), masywny docisk płyty (800 g), 3 przeciwwagi, zasilacz zewnętrzny oraz plastikową pokrywę.

Specyfikacja techniczna:
- Ramię Pro-Ject 9cc carbonowe
- Pokrywa akrylowa
- Stosowana przeciwwaga cartridge weight 4 - 14g
- Prędkości obrotowe 33,33/45,11 r.p.m.
- Odchylenie obrotów ±0,09 %
- Kołysanie obrotów  ±0,01 %
- Stosunek S/N  -71dB
- Masa ramienia 8.5g
- Waga telerza /średnica 5.4kg/300mm
- Rozmiary (zamknięta pkrywa) 465 x 185 x 350mm
- Waga 16kg
- Zasilanie 220 - 240V, 50Hz
- Pobór mocy 4W
- W komplecie przewód Connect It 5P-C