Davis Acoustics Olympia One Master 35 ebony *Salon audio Warszawa al. Krakowska 223* tel: 606 553 190

  • 5 695,00 zł 4 245,00 zł
  • szt.

Dostawa zwykle jest realizowana z dnia na dzień.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Davis Acoustics Olympia One Master 35 to jubileuszowa edycja modelu Olympia One. Aby uczcić naszą 35 rocznicę, chcieliśmy ponownie wydać ten kultowy model w rzadkich gatunkach drewna (heban i jesion „tamo”), dodając wysokiej jakości komponenty wewnętrzne takie jak: kondensatory, okablowanie, terminale przyłączeniowe, filtrowanie w powietrzu. Kolumny są nadal produkowane we Francji, w naszym warsztacie produkcyjnym w Troyen (10-AUBE). Olympia One Master 35 wyniesie Twoje odsłuchy na wyższy poziom. Nie wahaj się połączyć ich z wysokiej klasy elektroniką!

CECHY SZCZEGÓLNE:

  • Głośnik wysokotonowy to miękka kopułka. Jego cewka drgająca ma średnicę 28 mm. 
  • Głośnik średniotonowy to ponownie 13 cm włókna kevlarowego. Dostarcza bogactwa informacji i doskonale oddaje brzmienie „DAVISa". Po raz pierwszy w połączeniu z „szampańskim" ostrołukiem 
  • Obudowy są wzmocnione ściankami wewnętrznymi, aby uniknąć szumów i zapewnić neutralność odsłuchu. 
  • Terminale głośnikowe akceptują kable o dużych przekrojach, w postaci wtyczek „bananowych”, widełek lub kabli odizolowanych. Są pochodzenia WBT. 
  • Wszystkie filtry są montowane w powietrzu i są dowodem rzemieślniczej produkcji w najszlachetniejszym tego słowa znaczeniu. Wykorzystują wysokiej klasy podzespoły, które w standardowo stosowane są w znacznie droższych modelach. 
  • Olympia One Master 35 jest dostępna w kolorze TAMO Light Ash lub Ebony. To dwa rzadkie gatunki drewna. 
  • Otwór bass reflex został umieszczony z tyłu obudowy. Najlepiej zostawić około 30 cm przestrzeni za tylną ścianą.

DANE TECHNICZNE

- Bass reflex: okrągły otwór z tyłu obudowy
- Moc znamionowa: 80 W
- Moc maksymalna: 120 W
- Liczba kanałów: 2
- Liczba głośników: 2
- Skuteczność: 90 dB
- Pasmo przenoszenia: 55 - 25000 Hz
- Głośnik wysokotonowy: 28 mm tkanina
- Głośnik średniotonowy: 13 cm Kevlar
- Impedancja: 4 ... 8 omów
- Częstotliwość odcięcia: 3500 Hz
- Wymiary (cm): 35 (wysokość) x 18 (szerokość) x 25 (głębokość)
- Waga (kg): 9 (sztuka)

RECENZJE W POLSKIEJ PRASIE:

Ton i Nuta: "(...)Jakie zatem są nowe jubileuszowe Davis Acoustics Olympia One Master 35? To przede wszystkim bardzo uniwersalne głośniki. Inżynierowie je projektujący oddali w ręce melomanów na całym świecie kolumnę, która kryje w sobie ogromne możliwości brzmieniowe. Jedyne, czego jej trzeba, to zapewnienie bardzo dobrej elektroniki. Głośniki same w sobie nie nadają charakteru brzmieniu, są raczej lustrem i odbiciem charakteru wzmacniacza, co wyraźnie dało się zauważyć podczas naszych odsłuchów. Głośniki potrafią zagrać zarówno ciepłym i gęstym brzmieniem, jak również chłodnym i bogatym w detale. Warto poświęcić chwilę na odpowiednie ustawienie w pomieszczeniu i trochę poeksperymentować, tak aby uzyskać optymalne dla własnych uszu brzmienie. Niewątpliwie mamy do czynienia z wyjątkową kolumną o bardzo dojrzałym dźwięku. Oczywiście najważniejsze to zaufać swoim uszom, dlatego jak zawsze zachęcam do posłuchania we własnym systemie, bo może się okazać, że ta kolumna zostanie u Was na dłużej(...)" Czytaj całą recenzję...