Davis Acoustics Courbet N°4 biały *Salon Warszawa al. Krakowska 223* tel. 606-553-190

  • 5 645,00 zł / szt.
  • szt.
  • Oblicz

Dostawa zwykle jest realizowana z dnia na dzień.

Gwarancja 5 letnia realizowana przez wyłącznego i oficjalnego dystrybutora na Polskę.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Kolumna podłogowa Davis Acoustics Courbet N°4

Davis Acoustics Courbet N°4 to rewolucyjna niewielka kolumna głośnikowa, stanowiąca uzupełnienie serii Courbet. Swoimi wieloma zaletami zadowoli najbardziej wymagających miłośników dobrego dźwięku. Idealna do małych salonów.

Przy jej opracowaniu wykorzystaliśmy naszą całą wiedzę i doświadczenie, co pozwoliło z tak niewielkiej konstrukcji uzyskać dźwięk dużej kolumny.

Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w produkcji głośników firma Davis Acoustics po raz kolejny stworzyła niestandardowy przetwornik, który dostosowuje się do nietypowej objętości obudowy. Courbet N°4, umiejscowiony w połowie drogi między głośnikiem półkowym, a kolumną o tradycyjnym rozmiarze, jest wyposażony w głośnik średnio-niskotonowy zdolny do nadspodziewanej sprawności. Po raz kolejny kevlar został wybrany ze względu na idealny stosunek masy do sztywności. Tweeter doskonale uzupełnia ten nowy głośnik, tworząc wraz z nim doskonały duet.

Nasze prace inżynierskie umożliwiły uzyskanie bardzo liniowej charakterystyki, co sprawia, że w czasie odsłuchu głośnik całkowicie znika na rzecz muzyki. Uwiedzie Cię subtelność przekazu dźwiękowego. Żadna częstotliwość nie jest „podświetlona”. Ta neutralność pozwala usłyszeć bez zmęczenia wszystkie szczegóły nagrania.

Courbet N°4 można powiązać ze wszystkimi rodzajami elektroniki. Odpowiednie zestawienie systemu stereo określi charakter, który chcesz nadać końcowemu efektowi (miękki, ciepły, czy dynamiczny ...). Pozwól się kierować radą sprzedawcy.

Najniższa wartość rezystancji wynosi 4 omy, a więc jeśli twój wzmacniacz na to pozwala, zalecamy wykorzystanie wyjścia 4 omowego.

Zalecamy też skorzystanie z doświadczenia sprzedawcy przy wyborze kabla głośnikowego. Głośniki powinny być ustawione symetrycznie do obszaru odsłuchu. Zalecana jest odległość co najmniej 30 cm od ścian (tylnej i bocznej). Zestaw kolców pozwala na odseparowanie głośnika od podłoża i uzyskanie bardziej dynamicznego basu.

Specyfikacja techniczna:

- Bass reflex: okrągły otwór wentylacyjny
- Moc znamionowa: 90 W
- Moc maksymalna: 130 W
- Liczba kanałów: 2
- Liczba głośników: 2
- Skuteczność: 90 dB
- Pasmo przenoszenia: 51 - 25000 Hz
- Głośnik wysokotonowy: 28 mm elastyczna kopułka
- Głośnik niskotonowy: 13 cm Kevlar
- Impedancja: 4 ... 8 omów
- Częstotliwość odcięcia: 4000 Hz
- Wymiary (cm): 82,5 (wysokość) x 16 (szerokość) x 22 (głębokość)
- Waga (kg): 12 (jedno pudełko kartonowe)