Premiera płyty Rezerwat - 40 - winyl i CD

09-12-2022

"Rezerwat wraca”, to ostatnio często słyszane i czytane w sieci krótkie, acz jakże wymowne zdanie. Tak, w tym roku przypadł jubileusz 40 lecia istnienia pochodzącego z Łodzi zespołu. Wszystko rozpoczęło się już latem od głośnego eventu w Rajskim Jadle (Łódzka Manufaktura), gdzie został podpisany list intencyjny o powstaniu nowego albumu, a uwieńczeniem będzie nadchodząca już wielkimi krokami premiera. Rezerwat w zmienionym składzie, w nowych aranżacjach najbardziej znane i cenione utwory tego od lat uwielbianego zespołu, ale wszystko przygotowane i „podane” w jak najlepszy sposób, z uwzględnieniem oczekiwań fanów i melomanów. Już dziś rozpoczyna się pre-order albumu, każdy zainteresowany będzie mógł nabyć swój egzemplarz płyty winylowej ze ściśle limitowanego nakładu! 

Oficjalnie album będzie miał premierę już 28 października b.r. Każdy otrzyma swój egzemplarz z podpisami członków zespołu w przeznaczonej do tego karcie zawartej w każdym egzemplarzu płyty. Album ukaże się na rynku dzięki staraniom warszawskiego wydawnictwa DNA • AUDIO i zawiera poza samą płytą wydaną na 180 gramowym krążku, kilka ciekawych dodatków dla fanów zespołu i koneserów dobrych wydań.

Zapraszamy do zakupu!

Obecny skład Rezerwatu to ludzie, którzy działają od lat na polskiej scenie muzycznej. Ich priorytetem jest zachowanie brzmienia, które charakteryzowało zespół w latach 80., a płyta jubileuszowa wydana na 40-lecie powstania zespołu jest tego najlepszym dowodem.

Zbyszek Bieniak – wokal,
• Wiktor Daraszkiewicz – gitara,
• Dariusz „Kacper” Kacprzak – gitara basowa,
• Kacper Sławomir Kacprzak – perkusja,
• Marcin Jagiełło – klawisze.

Lista utworów:

Strona A:
1. Och lala
2. Cieć
3. Trędowata marionetka
4. Ochrona zdrowia
5. Modlitwa o więź

Strona B:
1. Obserwator
2. Szare gitary
3. Histeria
4. Paryż miasto wymarzone
5. Zaopiekuj się mną

Odsłuchy materiału muzycznego przed powstaniem matrycy i tłoczeniem oraz odsłuchy płyt: test press i pierwszych egzemplarzy odbyły się na sprzęcie audio marek: Lyngdorf Audio, Pier Audio oraz Davis Acoustics w salonie audio Ministerstwa Dźwięku. Odsłuch płyty test press oraz pierwszych egzemplarzy odbył się na gramofonach marki New Horizon. Wykorzystano referencyjne okablowanie marki TCI Cables.